ADBLUE İPTALİ

AdBlue; Partikül ve Katalizatörde biriken gazları temizleme amacı ile kullanılan %32,5 ÜRE ve SU bazlı bir sıvıdır.

AdBLUE NEDEN İPTAL EDİLİR?
AdBlue sistemi; Genel donanımları itibari ile yani sensörleri, püskürtücüleri, motoru, kontrol ünitesi gibi bir yapıdan oluşmaktadır.

Bu sistemde bozulan bir parça, aracın 'koruma' yani 'kıstlı kullanım moduna' girmesine sebep olmaktadır. Bu sistemin donanımlarının fahiş fiyatlı olması, onarımının/tamirinin güçleşmesini beraberinde getirmektedir.

Uzman Chip Tuning olarak biz, bu ve buna benzer sistemlerin iptaline/kaldırılmasına karşıyız! FAKAT AMACIMIZ; Fahiş Fiyatlar Nedeni ile onarılamayan ve dolayısı ile 'Kısıtlı Kullanım' Modundan çıkmadığı için 'Kullanılamaz' hale gelen araçları, AdBLUE İptali yaparak tekrar trafiğe sokmaktır. Ülkemizde, Adblue Sisteminin bir parçasının yada genel sistemin yenilenmesi/tamiri araç markalarına ve sınıfına göre farklılık göstermekle beraber 1000TL~15000TL arasında değişmektedir.

Farklı alternatif olarak Emisyon ve Karbondioksit salınımını düşürdüğü bariz belli (Ör: Hidrojen Sistemi gibi) ve sistem maliyeti, AdBlue sisteminin sadece 1 sensör maliyeti kadar olan Çevreci Sistemler varken; Ülke halkımız, araç firmalarının dayatmacı ve fahiş fiyatlı komplike sistemlerinin bozulması ve aracının kullanılamaz hale gelmesi nedeni ile istedikleri parayı vermeyecektir.

Uzman Chip Tuning olarak ürettiğimiz yazılımsal çözümler ile insanlarımızın mağduriyeti giderilerek, milli servet olan araçlarımız tekrar kullanılabilir hale gelmektedir.