S.S.S

S.S.S

Neden Uzman Chip Tuning?
Uzman Chip Tuning asla hazır yazılım kullanmaz.Aracınızın motor sağlığı,durumu,km si, ve performans aracıysa mevcut parçalarını göz önüne alarak tamamıyla sizin aracınıza özel olarak kendi yazılımlarını kullanır. Geniş bayi ağı, il dışı destek ve operasyonları ile Uzman Chip Tuning müşteri memnuniyetini en üst planda tutar.

Yazılım Uygulaması Kaç Saat Sürer?
Yazılım uygulamamız aracınızın durumu ve talebinize göre 1 ile 3 saat arasında sürmektedir.

Uzman Chip Tuning Uygulamasından Sonra Bir Sorun Olurmu?
Hayır.Yazılım bir programlama işlemi olduğu için mekanik müdahale gerekmez.Bilgisiz kişiler tarafından müdahale edilmediği sürece programlamanın bozulma ihtimali milyonda 1 denilecek kadar azdır.

Randevu Alınmalı mı?
Müşteri memnuniyeti için evet. Bekleme sürelerinizi minimize edebilmemiz için bulunduğunuz ildeki bayimizi arayarak (bayilerimiz kısmında bilgileri mevcut) randevunuzu alabilir, uzun bekleme sürelerine maruz kalmazsınız.

Chip Tuning Uygulaması Sırasında Veya Sonrasında Yazılım Arızalanabilir mi?
Hayır.Yazılım bir programlamadır.Bilgisiz müdahaleye uğramadığı sürece bozulma ihtimali %0 denilebilir.

Aracımın Orjinalliği Bozulurmu?
Aracınızın kaporta, motor aksamı veya elektronik bir parçası değişmediği için hayır.

Yazılım Yükleme Sırasında Aracım Sökülüyor mu?
Yeni nesil araçların neredeyse tamamında OBD bağlantı noktası olduğu için özel OBD soketleri ile aracınıza bağlanılır ve hiç bir kısmı sökülmez.Eski nesil araçlarda veya OBD bağlantısı olmayan araçlarda ise ECU (beyin) araçtan dışarı çıkartılır (ASLA İÇİ AÇILMAZ VE SÖKÜLMEZ) bilgisayara kabloları aracılığıyla bağlanır.

Yazılım Sonrası Destek Veriliyor mu?
Uzman Chip Tuning müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutar.İşlem sırası ve sonrasında her konuda destek memnuniyetle verilmektedir.

Uygulama Sırasında Aracım Bozulur mu?
Hayır.Aracınızın mekanik problemi olmadıkça asla arıza yapmaz. Mekanik problemli araçlar ise durumuna göre değerlendirilir, riskli kategorideki araçlara risk giderilmedikce müdahale edilmez.

Yazılım Ne Zaman Yapılmalıdır?
Aracınızın az yakıt ile daha çok km gitmesini istediğiniz, daha fazla performans istediğiniz her zaman.

Uzman Chip Tuning Performans Araçlar İçin Proje Desteği Veriyor mu?
Elbette. Yapacağınız performans aracınıza en uygun, veya taleplerinize,beklentilerinize en uygun marka,model parçalar uzman ekibimizle değerlendirilir.Beklentinize en sağlıklı cevap verecek parçalar önerilir.

Yazılım Sonrasında Aracımı Orjinal Haline Döndürebilirmiyiz?
Elbette. Uzman Chip Tuning yapmış olduğu tüm otomobil yazılımlarında aracınızın ilk günki orjinal yazılımını arşivinde bulundurur. Talebinize en uygun hizmeti daimi olarak sizlere sunar.

Yazılım Sonrasında Aracımın Garantisi Biter mi?
Aracınızı yazılım ile servise götürmeniz ve müdahale ettirmeniz durumunda aracınız garanti dışı kalacaktır. Ancak servis öncesinde Uzman Chip Tuning bayilerine gelerek orjinal yazılımınıza dönebilir, garanti hizmetlerinizden faydalanabilir ardından tekrar yazılım versiyonuna geçebilirsiniz.

Aracıma Uygulamayı Yazılım Mühendislerimi Yapıyor?
Elbette orjinalide dahil olmak üzere yazılım mühendisleri tarafından araçlarınız kodlanmaktadır. Burada global düzen,hava sıcaklık ortalaması, rakım yüksekliği,yakıt kaliteleri, kullanıcı alışkanlıkları varsayılarak ortalama yazılım yapılmaktadır dünya geneline uyumlu olabilmesi için. Yazılım sanıldığı kadar basit olmayan, rakım yüksekliği, hava sıcaklığı, nem oranı, kullanılan yakıt kalitesi gibi tüm detayları ile ayarlanan bir kodlamadır. Sizin yapacağınız yazılım tamamı ile kendi beklentinize göre olacaktır.

Aracımındaki Yazılım Değişikliğini Servis Anlar mı?
Detaylı kontrol edilirse ve siz servise aracınızı götürürken yazılımlı olarak götürürseniz elbette anlayabilir

DPF İptali Bir Problem Yaratırmı?
Hayır.DPF (dizel partikül filtresi) genel olarak kolay tıkandığı ve arıza yaptığı için ve maliyetinin çok yüksek olması ile birlikte arıza uyarısı vererek aracı koruma moduna ekip kısıtladığı için birçok araçta iptal durumdadır.

Limiter Uygulamalar Yapıyormusunuz?
Elbette.

Aracımda Hız Limiti Var İptal Edilirmi?
Evet hız limitlerini ortadan kaldırabiliriz.

Aracıma Hız Limiti Koyabilirmiyiz?
Evet. İstediğiniz km/s ye hız limiti ekleyebilir, aracınızın belirlediğiniz km/s’ in üzerine çıkmasını engelleyebiliriz.

Yazılım Yapılan Araç Güç Artarken Yakıt Nasıl Düşer?
Bir araç ne kadar güçlü ise rampalarda,yük alması durumunda,kalkış sırasında o kadar rahat hareket edecektir. Araçların en çok yakıt tükettiği durumlar ise kalkış sırası, rampa tırmanışları, yük alması durumlarıdır. Uzman Chip Tuning yazılım ile aracınız daha güçlü olacak, bu sayede gözle görülür cebinizde hissedilir şekilde tasarruflu yakıt kullanacaktır.

Otomatik Vites Araçlara Yazılım Yüklenir mi?
Elbette. Vites, şanzuman tipi farketmeksizin tüm otomobil modellerine yazılım yapılabilmektedir.